Jak to u nas w Polsce przystało, na powitanie mam dla Was coś słodkiego! Przepis na pyszne i szybkie ciasto marchewkowe, a w przypadku braku marchwi, lub z powodu lenistwa, bywa ono jabłkowe :)
Składniki: (kolejność składników jest jednocześnie kolejnością ich mieszania)
2 jajka
1 szklanka cukru (utrzeć cukier z jajkami do białości)
dodać 1/2 szklanki oleju
następnie 1 szklanka startej na drobnej tarce marchwi (jak dla niemowląt) lub 2 starte na grubych oczkach jabłka
1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
1 łyżeczka sodki oczyszczonej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka cynamonu
Jeśli ciasto będzie za gęste, należy dolać odrobinę mleka.
Piec ok. 1 godziny w piekarniku nagrzanym do 180 stopni.
SMACZNEGO!
To ciasto jest tak proste, że dziś zrobiła je moja 12 letnia córka, właśnie kończy się piec. Mmmm, aż mi ślinka cieknie
A oto efekt wypieków. Niestety został tylko mały kawałek :(
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz